НАВІТЬ НЕВЕЛИЧКЕ ЖИТЛО МОЖНА ЗРОБИТИ ЗРУЧНИМ, ЗАТИШНИМ І СУЧАСНИМ

Дарія Домецька: «Справжній Успіх можливий тоді, коли є правильна стратегія, підтримка і готовність постійно працювати над собою»
28 Лютого, 2025
MORANDI:НОВА ЕСТЕТИКА КЛАСИКИ
28 Лютого, 2025

Перетворення маленької квартири на функціональний та стильний простір – це справжнє мистецтво, яке потребує, зокрема, сміливих рішень, уважності до деталей. Поєднання зон, використання меблів-трансформерів і продумані кольорові акценти допомагають створити гармонійне середовище для життя. Дизайнерка Аліна Сергієнко розкриває ефективні прийоми, які доводять, що навіть невелика площа може стати затишною та сучасною

У проєктах маленьких квартир я використовую різні підходи в кольоровому рішенні, плануванні та продумані системи зберігання.

На прикладі реалізованої квартири хочу продемонструвати варіант вдалого перепланування та оформлення у сміливій темній сірій гамі, а також розповісти про основні принципи створення сучасного затишного простору для життя.

Перш за все, в маленьких квартирах за наявності заскленої лоджії ми об’єднуємо її з загальною площею квартири. Таким чином можна використовувати цю площу для більш вдалого планування.

Основним нюансом є те, що в такій лоджії може бути прохолодно. Тому я рекомендую встановлювати теплу підлогу, а також за необхідності замінити вікна.

У цьому проєкті ми об’єднали в один простір кухню з вітальнею та засклену лоджію. Таким чином ми отримали повноцінну кухню, зону вітальні, обідню зону та навіть барну стійку, яка чудово зонує простір та є улюбленим місцем власників квартири.

Систему зберігання краще вбудовувати в нішах і робити їх максимально високими, хоч до стелі.

Меблі-трансформери є основним помічником для невеликих квартир. Зекономлять площу розкладний обідній стіл, розкладний диван, який може трансформуватись у спальне місце, меблі з двома призначеннями (косметичний стіл можна використовувати як додаткове робоче місце).

При кольоровому оформленні маленьких квартир є декілька основних принципів.

За останніми трендами, стіни квартири оформлюються в одній кольоровій гамі, що створює відчуття єдиного великого простору. Світлі відтінки – найкращі варіанти для маленької квартири. Вони візуально збільшують приміщення та додають відчуття легкості. Але повністю уникати яскравих і темних глибоких кольорів не варто. Цей проєкт – гарний приклад того, як монохромна сіра гама інтер’єру створює стильний простір та об’єднує кожне приміщення.

Такий прийом створює враження набагато більшої площі, ніж є насправді. Тож міф, що буцім у маленькому просторі потрібно застосовувати лише світлі відтінки, можна вважати розвіяним.

Варто не забувати, що акценти можна додати у вигляді яскравого текстилю (килими, подушки, штори), картинами або навіть кольоровими меблями.

Не забудьте про освітлення! У цьому проєкті я приділила багато уваги освітленню, створивши декілька рівнів світла: основне, акцентне та підсвічування окремих зон. Також застосовуйте дзеркала, щоб відбивати світло і створювати ілюзію більшого простору.

Моя особиста порада: не перевантажуйте простір декором, обирайте декілька основних елементів, які стануть родзинками інтер’єру і не створять зайвого візуального шуму на маленькій площі.

Для декору можна використовувати:

  • рослини у горщиках;
  • текстиль: пледи, килимки, подушки;
  • картини чи постери на стінах.

Створення затишного інтер’єру в маленькій квартирі – це вміння знайти баланс між ергономікою, практичністю та естетикою. Використовуйте площу квартири, обдумуючи кожен метр, будьте уважні до деталей і не бійтеся експериментувати. А ще краще – зверніться до професіонала, який візьме до уваги всі ваші побажання та допоможе здійснити вашу мрію про ідеальне житло.

Дизайнер: Аліна Сергієнко

(098)579-50-29

Інстаграм @sandi_interior

Фотограф: Ірина Бунакова

Інстаграм @bunakova_iryna

Ремонт під ключ: компанія «БудМир»

Інстаграм @remont_pod_klyuch_k_i_e_v