Мирослава Лінська: «Лавандовий бізнес підійде людям, котрі схильні до естетики спокою»

Анна Сорокіна: «Комфорт і безпека пацієнтки для мене на першому місці»
28 Лютого, 2024
Анастасія Гасій: «Допомагаю студентам скласти іспит з першої спроби»
28 Лютого, 2024

Мирослава та її чоловік створили персональну казку неподалік від столиці, в Димері, – екопарк Lawander. Окрім лаванди вони також вирощують полуницю та ожину. Це чудове місце, де можна відпочити всією родиною, самому зібрати ягоду і зробити світлини на лавандовому полі. Також є інтернет-магазин, де можна купувати екологічні продукти на основі лаванди. Через окупацію росіян парк дуже постраждав, але господарі відновили його. Ми розпитали Мирославу про це, а також про секрети її красивої справи.

Окупанти розграбували наш парк повністю

 

Мирославо, як визначилася пристрасть до вирощування саме лаванди як основи бізнесу?

За освітою я ландшафтний дизайнер, тому квіти й догляд за ними мені близькі. Знання в мене вже були, й хотілося чогось красивого, нового та прибуткового. Тож після аналізу ринку зупинились на вирощуванні лаванди для фотосесій і переробки цвіту на гідролат та ефірну олію.

Розкажіть, як Ви з чоловіком відновлювали екопарк після окупації рашистською армією. Наскільки жахливими були її наслідки?

Першого ж дня війни росіяни увійшли в Димер. Десь за тиждень вони вже роз’їхалися і розселилися по всьому селі, не минули і наш парк. Вони оселилися в нашому будинку недалеко від парку. Відповідно, їздили технікою на краях наших полів, де її і ставили. Розграбували парк повністю: винесли камери спостереження, посуд, лавандову косметику, весь інвентар і техніку. Відновлювали ми парк своїми руками: городили огорожі, досаджували саджанці. Разом з волонтерами зібрали кошти на інвентар для догляду за полями.

Ви готові поділитися секретами лавандового бізнесу з зацікавленими людьми. За яких умов? Франшиза? І чи задоволені Ви прибутком? Кому саме підійде такий бізнес, а кому не треба навіть і пробувати?

Секретами лавандового бізнесу ділюсь у авторському курсі «Лавандовий бізнес», у якому зібрано практичні поради: з чого розпочати та не наробити помилок. Розширюватися через франшизу до перемоги не плануємо, хоч і отримували такі пропозиції. 

Останні два сезони прибутки дещо знизилися через частковий відтік цільової аудиторії за кордон, проте ми досі спроможні заробляти та реінвестувати в покращення нашого екопарку. 

Лавандовий бізнес найкраще підійде людям, які схильні до естетики спокою та яким до снаги створювати власний локальний продукт. Хоча треба пам’ятати, що без впровадження повного циклу переробки та виготовлення з подальшою реалізацією власного продукту ви обов’язково стикнетеся з сезонним дисбалансом. Тобто щороку треба буде дбати про фінансування міжсезоння та підготовчих робіт навесні. 

Які інноваційні підходи використовуєте Ви у вирощуванні рослин, щоб виділятися в сучасному ринковому середовищі?

Ми сконцентровані на традиційному вирощуванні лаванди та полуниці за технологією органічного виробництва, тому якихось інновацій не впроваджуємо. Хоча й маємо сучасну систему крапельного зрошення з регулярним додаванням органічних добрив.

Загалом ми просто робимо свій продукт стабільно високої якості, за що нас і цінують наші клієнти.