Марина Вітряк: «Для гарного результату треба поєднувати інновації та перевірену класику»

Магія зимових ароматів
25 Жовтня, 2024
Марина Гречанюк: «За ці роки я зрозуміла, що немає завдань, які нездійсненні»
25 Жовтня, 2024

Марина Вітряк, колористка з Олександрії, здолала шлях від маркетологині до власниці студії краси. Досвід у маркетингу допоміг розробити стратегію просування послуг і адаптувати творчий та бізнес-підхід. Фахівчиня поділилася з нами секретами догляду за волоссям, які допомагають її клієнтам виглядати бездоганно

Марино, Ви завжди мріяли про власний бізнес? Як виникла ідея займатися саме здоров’ям волосся та колористикою?

Так, завжди. Пам’ятаю, як у вісім років я організувала своїх однолітків для збору врожаю пелюстків троянди. Потім виготовила з них парфуми, залучила інвестора у вигляді подружки, яка люб’язно надала мені тару. Парфуми успішно продала та поділила виручку навпіл. Отже, комерційна жилка в мене з дитинства. Щодо колористики – мені, маленькій дівчинці, гідроперит у бабусі на поличці не давав спокою. Постійно проводила досліди. А коли розглядала жінок на вулиці, часто знала, яка зачіска може змінити образ на краще. Тема здорового волосся цікавила мене як жінку, регулярно щось випробувала на собі.

Техника Airtouch пасує більшості жінок

Які інноваційні методи лікування та догляду за волоссям Ви застосовуєте у своїй студії?

Нині ми багато уваги приділяємо процедурам з детоксикації шкіри голови, а для гарної й доглянутої довжини використовуємо холодні процедури з відновлення на основі амінокислот та ліпідів. За необхідності працюємо і з гарячими. Але для гарного результату треба поєднати інновації та перевірену класику. Наприклад, додати до косметичних процедур дарсонвалізацію (стимулювання фолікул током) або масаж.

Як Ви обираєте техніки фарбування, котрі найкраще пасують клієнту?

Ми давно відійшли від класичного підходу «12 кольоротипів зовнішності» й виділяємо для себе два основних: густий і скандинавський типи волосся. Якщо взяти за приклад зірок, то Дженніфер Лопес – це густий тип, а Крістіна Орбакайте – скандинавський. Також треба звертати увагу на колір шкіри. Працює «правило нейтралізації». Наприклад, якщо є почервоніння на шкірі або пігментні плями, обирайте для себе холодні відтінки, якщо ж у вас холодний тип шкіри – теплі. А ось техніка Airtouch личить більшості жінок.

Які складні випадки лікування волосся Вам удалося вирішити?

У мене була клієнтка, яка 10 років тому на фоні стресу втратила пасмо волосся – і надію на його відновлення. Ми впоралися. Але хотіла б звернути увагу на те, що деякі випадки потребують спеціалізованого лікування. І йти з серйозними діагнозами в салон краси не варто: для цього є лікарі-трихологи.

Як сучасна екологія впливає на здоров’я волосся і які поради Ви могли б дати для щоденного догляду?

Перше, на що потрібно звернути увагу, – це харчування та спосіб життя. Чітко треба знати, які дефіцити є в організмі, який гормональний фон і психоемоційний стан. А іноді зміна шампуню може відновити густоту волосся. Справа в агресивній хімії. У XX столітті вчені проводили дослідження про вплив хімічних речовин на здоров’я людини й виявили колосальні шкідливі наслідки. Отже, закликаю звернути увагу на шампуні, що не містять SLS або містять неагресивні замінники. Також частою помилкою моїх клієнтів у догляді за волоссям є використання засобів, котрі не живлять волосся, наприклад тільки термозахист. Рекомендую замінити такі продукти на термокреми, які є багатофункціональними. А флюїди або олії використовувати додатково, у разі потреби. Бо силікони у формулі працюють в основному на візуальний ефект.