Ліза: «За 2024 рік з 1300 підписників в Instagram я заробила понад $40 000»

Життя – твоя гра, обирай, як і у що грати
25 Жовтня, 2024
Любов Галиней: «Карма – це не незмінний вирок, а результат наших дій та рішень»
25 Жовтня, 2024

Уявіть, що ви відкриваєте в Instagram блоґ, де всього декілька сотень підписників, і раптом цей маленький блоґ стає джерелом стабільного доходу в десятки тисяч доларів. У Лізи, 26-річної підприємиці, яка розпочала свій шлях у бізнесі зі студії дизайну інтер’єру, вийшло саме так. Ми розпитали Лізу про її досвід, стратегії та секрети успіху

Ми досягли успіху завдяки принципу «Побачив – одразу виконав»

Лізо, Ви природжена підприємиця. Вам вдалося побудувати вражаючий дохід з маленького блоґу. Чи уявляли Ви на початку, що це реально? Які ключові стратегії використовували Ви для монетизації? Чи це були співпраці з брендами, продаж інфопродуктів, чи щось інше?

Справді, за 2024 рік з 1300 підписників, які є в моєму блозі, я заробила більше $40 000, продаючи в Instagram. Я й не могла подумати, що мій маленький блоґ стане джерелом такого серйозного доходу, тому що торік, коли я починала, в мене було 600 підписників, з яких я заробила $6000. Звісно, тоді в мене був шок, я не вірила, що змогла це зробити з такого маленького блоґу, але зрозуміла: його можна ще більше монетизувати. Тому я пішла в розвиток особистого бренду та блоґу. Я дуже структурована людина, тому одразу почала будувати системний бізнес. Я не сприймаю Instagram як розвагу, ставлюся до свого блоґу як до повноцінного бізнесу. Тільки такий підхід дає змогу заробляти через блоґ, побудувавши особистий бренд. Звісно, для цього треба підключити продажі й насамперед навчитися добре продавати. Ця навичка у мене вже була завдяки побудові мого основного бізнесу – студії дизайну інтер’єрів Line.Projekt у Варшаві. Зараз сміливо можу заявити, що готова навчати підприємців і експертів у будь-якій ніші заробляти та систематизувати бізнес. Якщо ви ще не продаєте системно через Instagram, підписуйтесь на мій блоґ та пишіть слово «ІНСТАГРАМ» – я дам рекомендації для вас та вашого бізнесу. Усі знання, які я набула, розвиваючи свою студію, всі навички, які використовувала в продажах послуг, я застосувала і в продажах через блоґ. Я не співпрацювала з брендами – в мене був інфопродукт, і я навчала дизайнерів інтер’єрів не лише проєктувати об’єкти, а й заробляти. На жаль, на ринку серед конкурентів немає навчальних програм, які закривають цей ключовий запит дизайнерів, тому що більшість навчають лише проєктування, але не вчать, як заробляти.

Ви маєте студію дизайну та інтер’єру у Варшаві. Які інструменти автоматизації допомагають Вам керувати студією? Як вибудовувалася структура команди?

Я відкрила студію у 22 роки, в самий пік коронавірусу, і нам з нареченим довелося шукати вихід із ситуації. Ми віддали останні гроші на бізнес-навчання, яке кардинально змінило наше життя, розділивши його на до й після. Я вважаю, що ми досягли успіху завдяки принципу «Побачив – одразу виконав». Ти або дієш одразу, або втрачаєш можливість для розвитку свого бізнесу. Це, мабуть, ключова цінність, яка дозволила нам досягти успіху за короткий час. За два роки ми вивели студію на топовий ринок у Варшаві. Сьогодні у нас понад 500 клієнтів, і завдяки цьому я можу навчати інших дизайнерів. Усі процеси в студії автоматизовані: у нас чітко прописані посадові інструкції, за якими працюють співробітники. Без цього не було б того рівня сервісу та якості, що його ми надаємо, а для нас це основне, оскільки це наша репутація на ринку. Однак на початку все було зовсім не так ідеально. Для того щоб зараз мати автоматизовані процеси в студії та структуру, за якою працює команда, ми витратили понад $30 000 через допущені нами та нашими співробітниками помилки, через невпевненість і страх перед клієнтами та підрядниками. Тобто на початку ми постійно перекривали помилки за рахунок того, що заробляли. Але я не шкодую, оскільки тепер розумію: цей досвід дозволяє мені навчати дизайнерів і передавати свої знання іншим експертам, котрі цього потребують.

Дитині потрібна щаслива та реалізована мама

Як Ви працюєте над своєю самодисципліною й організованістю? Чи є якісь особисті правила або звички, що допомагають Вам завжди залишатися продуктивною?

Моя дисципліна та організованість залежать лише від амбіцій і цілей, які я бачу перед собою. Заради своїх бажань, а також безпеки своєї родини, дитини я готова багато працювати. Однак окрім досягнення цілей я намагаюся підтримувати своє ментальне здоров’я. Для цього практикую медитації, регулярно проходжу енергосесії та займаюся своїм внутрішнім станом, щоб не вигоріти і тримати себе в балансі. Якщо чесно, на початку кар’єри я працювала в режимі 24/7, але коли це почало відображатися на моєму здоров’ї, внутрішньому стані та взаєминах у родині, я зрозуміла, що потрібно змінювати підхід. Зараз я працюю тільки тоді, коли відчуваю енергію і сили. Коли я наповнена – можу працювати навіть уночі. Але тільки-но я відчуваю, що мені потрібен відпочинок, я відкладаю всі справи. Якщо я не готова викладати stories або йти на зустрічі, я вибираю себе і свій відпочинок. Збалансувавши роботу та відпочинок, за останні пів року я досягла значних результатів і зберегла внутрішню гармонію, уникнувши вигоряння.

Як змінився Ваш бізнес і підхід до роботи після народження сина? Чи були моменти, коли доводилося переглядати пріоритети? Які речі для Вас найважливіші, коли Ви вибудовуєте баланс між кар’єрою та особистим життям?

Коли я була вагітна, для мене стало пріоритетом повністю відійти від операційної діяльності у своїй студії. Тому за час вагітності ми ще більше вдосконалили всі внутрішні процеси нашої компанії. Я була майже впевнена, що піду в декрет, але мої ідеї взяли гору, і я почала продавати через блоґ навчання для дизайнерів. Це онлайн-робота, тому легко поєднувати материнство та професійний розвиток. Звісно, іноді робота потребує більше часу, але для мене дуже важлива самореалізація. Я вважаю, що дитині потрібна щаслива та реалізована мама. Хочу бути прикладом для свого сина, тому роблю все можливе для досягнення своїх цілей. Був період, коли ми з головою поринули в роботу і в цей момент зрозуміли, що втрачаємо баланс між стосунками в сім’ї та професійною реалізацією. У такі моменти потрібно зупинитися та нагадати собі: ми працюємо для того, щоб насолоджуватися життям, а не занурюватися в роботу, забуваючи про все інше. Витримувати баланс важко, але це можливо. Не можу сказати, що у нас усе ідеально, але ми намагаємося.

Які цілі та плани Ви маєте на найближчий рік як підприємиця, блоґерка і мама? Що мотивує Вас рухатися вперед?

На найближчий рік у планах, звісно, масштабувати блоґ, тому що для мене було важливо спершу навчитися працювати з маленькою аудиторією та стати прикладом того, що не обов’язково мати десятки тисяч підписників, щоб добре заробляти в Instagram. Я це зробила, і тепер готова йти в масштаб. Тому зараз буду показувати, як розвиваю свій блоґ і досягаю нових цілей.