Ідеальні торти – це легко!

Діана Цвид: «Якщо ваш бізнес людиноцентрований – усе буде добре»
26 Квітня, 2024
Ірина Ангелова: «Світу потрібні прості та справжні люди»
26 Квітня, 2024

Пройти посвяту в члени Ордену Джедаїв Шпателя та навчитися робити торти й десерти «haute couture» пропонує Катя Маффінозі, яка підкорила своїми кулінарними витворами не тільки співвітчизників, а й європейських поціновувачів вишуканих смаків.

Кондитерське мистецтво в Україні злетіло вище від європейського, учні у Європі ніколи не бачили того, що в Україні спокійно робить більшість майстрів

Як будувався шлях до вершин натхненної кулінарної праці – читайте у спогадах майстрині

«От гості спробують торт – і пошкодують, що встигли з’їсти стейк з лосося і тепер не можуть скуштувати другий шматок цієї райської амброзії. Зацінять неабиякий дизайн і визнають, що я таки зробила неймовірний торт – як для домогосподарки з юридичним дипломом і двома дітьми, – розмірковувала я, ставлячи свій витвір мистецтва на стіл. – І ось вона – мить слави!»

– Нічогенький такий домашній тортик, – стримано нахвалюють гості.

«Що-о? Домашній тортик? Та поки я в ютубі сиділа, моїй трирічній донечці виповнилося чотири! І все, що я почула: “Нічогенький такий”»??? – обурилась я про себе…

Відтак вирішила: все, йду вчитися! Знайду майстрів і витягну з них усе, що тільки можна знати про торти. Навіщо? По-перше, я люблю робити людей щасливими, створюючи десерти, а по-друге – я перфекціоністка, не вмію зупинятися. Я жахливо малюю і погано відчуваю смаки, але мені подобається їх вигадувати. І я обожнюю експерименти з дизайном: це ніби вдягати торти у вбрання haute couture, де couturier – це я.

Раз, два, три, чотири… Багато майстер-класів. За три роки навчання і скаженого темпу я переживаю розлучення, тяжку працю по 12–14 годин на день майже задарма (поки не збудувала власну систему ведення бізнесу), вчусь у видатних майстрів, які запустили рівень кондитерського мистецтва аж у космос, з домогосподарки на домашній кухні стаю найдорожчим кондитером у місті, відкриваю онлайн-школу. 

Може, досить для домашнього кондитера? Та мабуть, ні! 

Далі – серії успішних майстер-класів у Києві, Одесі, Львові, Кишиневі, Варшаві, Празі, Бухаресті, Катарі. Перші майстер-класи в Європі були складні. Ні, не через брак досвіду: виявилося, що європейцям важко виконати програму, з якою в Україні не виникало жодних складнощів. Так, у мене складна програма, бо всі торти живі й майже немає фальшивих ярусів. Причина виявилася іншою: кондитерське мистецтво в Україні злетіло вище від європейського, учні у Європі ніколи не бачили того, що в Україні спокійно робить більшість майстрів. 

І весь цей час я продовжую працювати вдома, поки більшість вважає, що для успіху потрібні великі гроші! Подивіться на мене й повірте в себе: я не мала багатого спонсора та ніякої суперсили. 

Нині завдяки соцмережам і онлайн-освіті кожен може зробити кар’єру в себе у квартирі з мізерними інвестиціями! Немає жодної професії, де б ви, пройшовши один-два онлайн-курси, стали профі. А в кондитерському мистецтві це – реальність. Звичайно, всі навички треба буде доводити до ідеалу, щоб торт виглядав так, ніби він обтесаний на токарному верстаті. А далі продовжуйте вчитися, відпрацьовуйте, фантазуйте і не бійтеся заявляти про себе: це і є шлях Джедаїв Шпателя.

Маестро всього на світі Катя Маффінозі