Лілія Пашковська: «Моя філософія така: кожен клієнт – унікальний, і його простір – це внутрішній прояв особистості»

Карина Рябик: «Вивчення того, як працює організм, допомогло мені врятуватись»
24 Грудня, 2024
Людмила Опара: «Дисципліна, впевненість і старанність – ключ до успіху»
24 Грудня, 2024

Створити єдину візуальну концепцію всього приміщення, професійно підібрати тканини для штор і гардин, розробити унікальне текстильне декорування, яке створить особливий настрій та підкреслить характер приміщення і його власників, вам допоможе текстильний дизайнер-декоратор Лілія Пашковська. Вона тонко відчуває бажання та смаки клієнтів і, завдяки своїм знанням і досвіду, пропонує найкращі дизайнерські рішення, що демонструються в її проєктах

ДЛЯ МЕНЕ ВАЖЛИВІ ТІ ВІДЧУТТЯ, ЯКІ БУДЕ ДАРУВАТИ ВАМ ТЕКСТИЛЬ

Ліліє, Ви вже 18 років працюєте текстильним декоратором. У чому полягає особливість Вашої професії? Бо звучить дуже творчо й незвичайно.

Раніше поширеним визначенням було «дизайнер штор», але воно досить вузьке і не розкриває всіх можливостей професії. «Текстильний дизайнер-декоратор» вміщає більш широкий спектр декорування, адже текстиль – це не тільки про вікно. Це і оббивка м’яких меблів, і постільна білизна, покривала, декоративні подушки, килими і навіть абажури на освітлювальних приладах.

Уявіть, як може змінитися інтер’єр, якщо зробити унікальне текстильне декорування, котре базується на композиційних прийомах та кольорових схемах. Адже я маю не тільки 18-річний досвід роботи, а й 11 років художньої освіти, що дає можливість вправно застосовувати ці знання, не створювати шаблонних інтер’єрів, полегшувати роботу як власникам житлових приміщень, так і дизайнерам інтер’єру, з якими я співпрацюю багато років.

Ви брали участь у різних конкурсах, отримали премію на конкурсі текстильних декораторів. А ще Ви є у Книзі рекордів України як авторка проєкту «Найбільша артштора України», розкажіть про цей проєкт докладніше. Як Вам удалося досягти такого результату?

Так, це був знаковий період. Увійти в топ текстильних декораторів у першому в історії України національному конкурсі й у топ декораторів СНД – це дало розуміння, по-перше, свого рівня, а по-друге – що українські декоратори перебувають взагалі на високому рівні. Але наша професія протягом 30 років, як я жартую, є «привидом», тобто існує, але про неї мало хто знає. Тому в мене виникла ідея зробити свого роду перформанс для привернення уваги громадськості і створити величезну штору з тканин, знятих з виробництва. У проєкті взяли участь люди з усієї України, а штору несли 160 чоловік, усі учасники тепер фігурують у Книзі рекордів України. Також ми підняли і підтримали тему ресайклінгу.

Створення унікальних проєктів з дизайнерськими рішеннями принесли Вам велику кількість чудових відгуків від клієнтів. Що для Вас найголовніше у роботі?

У мене є своя філософія в роботі. Кожен клієнт – унікальний. Його простір – це внутрішній прояв особистості. Його внутрішній світ мені цікаво і цінно виявити та підкреслити. За допомогою тканин викликати особливі емоції або асоціації. Адже кожна тканина має свою історію, яка створювалась найкращими дизайнерами світу, що, подорожуючи, надихалися красою природи, мистецтвом, різними культурами, і через «призму» цього дизайнера-художника втілилась у різноманітті дизайнерів. Моє завдання – дати клієнту почути цю «історію» і знайти свою, співзвучну з його внутрішньою красою.

Звісно, для мене дуже важлива якість. Тому я приділяю увагу всім деталям, розробляю технічно складні вироби й особисто контролюю кожен етап реалізації проєкту.

Для мене декорування – це можливість розкрити весь потенціал текстильного світу

Чи можна приховати недоліки планування або підкреслити переваги приміщення за допомогою декорування? Як це працює?

Це біль усіх дизайнерів, декораторів і замовників. Адже часто в процесі ремонту не враховується безліч нюансів. Може бути ніша для карнизів недостатньої глибини чи висоти або заважає радіатор чи кондиціонер.

Десь меблі не дають розмістити штори так, як потрібно. І все це треба обходити та підганяти вже під задані параметри приміщення. Тому ми нині активно намагаємося донести дизайнерам інтер’єру та замовникам, як необхідне залучення текстильного декоратора на початку ремонту. Це дасть можливість отримати попередню професійну консультацію, гармонійний та максимально функціональний результат, щоби потім не ховати недоліки. Краще за допомогою грамотного текстильного декорування підкреслити переваги інтер’єру, виділити акценти, створити затишок та комфорт. Адже інтер’єр – це сукупність усіх його складових, вони є рівнозначними.

Ви дуже віддана своїй діяльності. Що означає декорування особисто для Вас? Адже в кожному Вашому реалізованому проєкті відчувається відповідальність із неймовірним натхненням!

Для мене декорування – це можливість розкрити весь потенціал текстильного світу перед замовником, а також використання сучасних інноваційних технологій.

По-перше, показати замовнику найкращі варіанти текстильного декорування саме для даного інтер’єру. По-друге – надати можливість зробити вибір серед кількох пропозицій. Розробити для клієнта декілька варіантів дизайнерських рішень. Створити унікальний простір, який буде резонувати з його внутрішніми відчуттями. Викликати емоцію, котра огортатиме щоразу, коли він буде взаємодіяти з виробами. Адже для мене важливі відчуття, які даруватиме моїм клієнтам текстиль.